Игор Спасов, убиецот на Мартин Нешкоски, бил фатен од бугарската полиција откако жената со која живеел во софиската населба Младост го пријавила за насилство.

Ова го пренесе Бугарското национално радио. За време на увидот од бугарската полиција било утврдено дека тој бил баран од Интерпол. Игор Спасов влегол во Бугарија од Турција пред извесно време, а допрва треба да се испитува како ја поминал турско-бугарската граница.

Поранешниот припадник на единицата „Тигар“, Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски, кој се бараше со меѓународна потерница, е уапсен вчера во попладневните часови во населбата Младост во Софија.