Категорија: Зад решетките
Зад решетките

Боки 13 повторно во болница

пред 5 дена
Зад решетките

Јанева со ново писмо ја активира оставката

пред 2 недели
Зад решетките

Боки 13 на клиника со болки во желудникот

пред 2 недели
Зад решетките

Катица Јанева му дала наредба на СЈО за три дена сите случаи да ги префрли во Јавното обвинителство

пред 2 недели
Зад решетките

Харадинај бара осудените за тероризам од “кумановската група” да издржуваат затвор во Косово

пред 3 недели
Зад решетките

Инспектори на УЈП во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

пред 4 недели
Зад решетките

Кривичен ја потврди одлуката , Јанева останува во притвор

пред 4 недели
Зад решетките

Јанева не е во хашкото одделение во Шутка

пред 4 недели
Зад решетките

Боки 13 не се заканил на Заев, ниту се пожалил на условите во “Шутка”

пред 4 недели
Зад решетките

Миле Јанакиески префрлен во домашен притвор

пред 1 месец
Зад решетките

Кочан во Идризово

пред 2 мес.
Зад решетките

Боки 13 пренесен на Клиника

пред 2 мес.
Собраниска комисија за надзор на казнено-поправните установи

Деца биле удирани со шамари и гумени палки, затворениците гладни

пред 2 мес.
Зад решетките Инфо

Видео : Пожар во затворот Идризово

пред 2 мес.
Зад решетките

Чавков синоќа пренесен во затворот во Штип

пред 2 мес.
Зад решетките

Се руши ,,Одделение за школарци” во затворот Идризово

пред 3 мес.
Зад решетките

Есад Рахиќ e нов директор на истражниот затворот во Шутка

пред 3 мес.
Зад решетките

Бегство од затвор Струга

пред 4 мес.
Зад решетките

Нема спровод на затвореници од затвор Штип, возилото е расипано

пред 4 мес.
Зад решетките

Наместо во болница затвореникот со куршум во нога префрлен во затворот во Штип

пред 4 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: Попладнево почина затвореник во Идризово, примен пред три дена

пред 4 мес.
Зад решетките

Писмо од Ченто: Не му замерувајте на Иванов што не не помилува

пред 4 мес.
Зад решетките

Ексклузивно: Затвореник со куршум во нога , “Идризово” не го носи во болница

пред 4 мес.
Зад решетките

Мијалков излегува од куќен притвор

пред 4 мес.
Зад решетките

Македонските затвори пренатрупани и со голема смртност

пред 6 мес.
Зад решетките

Фатени тетовка со пола таблета екстази, скопјанец со кокаин – притвор за ситни дилери

пред 6 мес.
Зад решетките

ДОСИЕ дознава: Пронајден мобилен телефон во ќелијата на Сашо Мијалков

пред 6 мес.
Голема реорганизација и истрага во истражниот затвор во Скопје

“Шутка” се тресе: Директорот заминува, марихуана по собите, нови правила за прошетки

пред 7 мес.
Репортажа на Хрватска телевизија

ВИДЕО: Најголемиот хрватски затвор со храна за вегетаријанци, насилство нема, последното бегство пред 30 години

пред 7 мес.
Прва одговорност за инцидентот во истражниот затвор

Директорот на затворот “Шутка” ќе поднесе оставка

пред 7 мес.
Затвореници алармираат за проблеми

ЕКСКЛУЗИВНО: Исклучена струјата во дел од затворот Идризово, 90 затвореници готват на две рингли

пред 7 мес.
Се расшистува големата организација за криумчарење мигранти

МВР ФОТОГАЛЕРИЈА: Уапсен началникот на штипската полција , притвор за 11 осомничени

пред 7 мес.
Зад решетките

Ченто се извини за тепачката во неговата ќелија

пред 8 мес.
Зад решетките Инфо

Снимка од затвор Струмица , екс полициски началник мете ќелија на оние кои ги апсел

пред 9 мес.
Зад решетките

Затворениците во Идирзово денеска ќе го враќаат лебот и храната

пред 9 мес.
Зад решетките

Штрајк на осудениците во Идризово?

пред 9 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: И Орце Камчев имал еден телефон во ќелија

пред 10 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: Куршум за притвореник најден во јакна во затворот Шутка

пред 10 мес.
Зад решетките

На Мијалков му се носи храна во соба , изолиран од безбедносни причини

пред 10 мес.
Зад решетките

Затвореници подметнале пожар во Идризово, ги спасувале мобилните

пред 11 месец
Зад решетките

30 дена притвор за Моника Конопова активистката за легализација на марихуана за лек

пред 11 месец
Зад решетките

“Идризово” гори , затворениците пеат : “Се запали пиле Трено приемното”

пред 12 мес.
Зад решетките

Последна вест: Изгоре цело приемно одделение во затворот “Идризово”

пред 12 мес.
Зад решетките

Од протестот на затворската полиција, пред Правда ги пречека министерската Рената Десковска

пред 12 мес.
Зад решетките

Затворската полиција утре излегува на протест

пред 12 мес.
Зад решетките

Алармантна безбедносната состојба во затворот “Идризово”

пред 12 мес.
Зад решетките

НАША СТОРИЈА: Со пластичен пиштол се заканиле на затворска полиција , но не виделе дека “Тигрите” го придружуваат

пред 1 година
Зад решетките

Се купуваат телевизори за КПУ “Идризово”

пред 1 година
Зад решетките

КПУ “Идризово” со нови ќелии но и обезбедување поради “Диво Насеље”

пред 1 година
Зад решетките

Игор Спасов пуштен од Идризово

пред 1 година