Категорија: Зад решетките
Зад решетките Инфо

Видео : Пожар во затворот Идризово

пред 6 дена
Зад решетките

Чавков синоќа пренесен во затворот во Штип

пред 1 нед.
Зад решетките

Се руши ,,Одделение за школарци” во затворот Идризово

пред 2 недели
Зад решетките

Есад Рахиќ e нов директор на истражниот затворот во Шутка

пред 1 месец
Зад решетките

Бегство од затвор Струга

пред 2 мес.
Зад решетките

Нема спровод на затвореници од затвор Штип, возилото е расипано

пред 2 мес.
Зад решетките

Наместо во болница затвореникот со куршум во нога префрлен во затворот во Штип

пред 2 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: Попладнево почина затвореник во Идризово, примен пред три дена

пред 2 мес.
Зад решетките

Писмо од Ченто: Не му замерувајте на Иванов што не не помилува

пред 2 мес.
Зад решетките

Ексклузивно: Затвореник со куршум во нога , “Идризово” не го носи во болница

пред 2 мес.
Зад решетките

Мијалков излегува од куќен притвор

пред 2 мес.
Зад решетките

Македонските затвори пренатрупани и со голема смртност

пред 4 мес.
Зад решетките

Фатени тетовка со пола таблета екстази, скопјанец со кокаин – притвор за ситни дилери

пред 4 мес.
Зад решетките

ДОСИЕ дознава: Пронајден мобилен телефон во ќелијата на Сашо Мијалков

пред 4 мес.
Голема реорганизација и истрага во истражниот затвор во Скопје

“Шутка” се тресе: Директорот заминува, марихуана по собите, нови правила за прошетки

пред 5 мес.
Репортажа на Хрватска телевизија

ВИДЕО: Најголемиот хрватски затвор со храна за вегетаријанци, насилство нема, последното бегство пред 30 години

пред 5 мес.
Прва одговорност за инцидентот во истражниот затвор

Директорот на затворот “Шутка” ќе поднесе оставка

пред 5 мес.
Затвореници алармираат за проблеми

ЕКСКЛУЗИВНО: Исклучена струјата во дел од затворот Идризово, 90 затвореници готват на две рингли

пред 5 мес.
Се расшистува големата организација за криумчарење мигранти

МВР ФОТОГАЛЕРИЈА: Уапсен началникот на штипската полција , притвор за 11 осомничени

пред 5 мес.
Зад решетките

Ченто се извини за тепачката во неговата ќелија

пред 6 мес.
Зад решетките Инфо

Снимка од затвор Струмица , екс полициски началник мете ќелија на оние кои ги апсел

пред 7 мес.
Зад решетките

Затворениците во Идирзово денеска ќе го враќаат лебот и храната

пред 7 мес.
Зад решетките

Штрајк на осудениците во Идризово?

пред 7 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: И Орце Камчев имал еден телефон во ќелија

пред 8 мес.
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО: Куршум за притвореник најден во јакна во затворот Шутка

пред 8 мес.
Зад решетките

На Мијалков му се носи храна во соба , изолиран од безбедносни причини

пред 8 мес.
Зад решетките

Затвореници подметнале пожар во Идризово, ги спасувале мобилните

пред 9 мес.
Зад решетките

30 дена притвор за Моника Конопова активистката за легализација на марихуана за лек

пред 9 мес.
Зад решетките

“Идризово” гори , затворениците пеат : “Се запали пиле Трено приемното”

пред 10 мес.
Зад решетките

Последна вест: Изгоре цело приемно одделение во затворот “Идризово”

пред 10 мес.
Зад решетките

Од протестот на затворската полиција, пред Правда ги пречека министерската Рената Десковска

пред 10 мес.
Зад решетките

Затворската полиција утре излегува на протест

пред 10 мес.
Зад решетките

Алармантна безбедносната состојба во затворот “Идризово”

пред 10 мес.
Зад решетките

НАША СТОРИЈА: Со пластичен пиштол се заканиле на затворска полиција , но не виделе дека “Тигрите” го придружуваат

пред 10 мес.
Зад решетките

Се купуваат телевизори за КПУ “Идризово”

пред 10 мес.
Зад решетките

КПУ “Идризово” со нови ќелии но и обезбедување поради “Диво Насеље”

пред 11 месец
Зад решетките

Игор Спасов пуштен од Идризово

пред 12 мес.
Зад решетките

СКАНДАЛ ВО ЗАТВОР ПРИЛЕП : Затвореник нападна со нож командир откако надлежните го пуштиле од затворено одделение

пред 1 година
Зад решетките

СКАНДАЛ: Затвореникот кој во Струга дилал дрога, Санкции го пуштиле од КПУ Идризово ?

пред 1 година
Зад решетките

Уапсен директорот на затвор Струга, полициски функционери осомничени за трговија со дрога

пред 1 година
Зад решетките

Затворот Куманово нема вода, во “Шутка” претрес на жени прават мажи

пред 1 година
Зад решетките

НАША СТОРИЈА: Затвореник фатен во бегство користи поволности кои му се забранети

пред 1 година
Зад решетките

Затвореници од Шутка на претстава во Театар Комедија

пред 1 година
Зад решетките

Затвореници од “Шутка” ќе одат на театар, опера, балет

пред 1 година
Зад решетките

КПУ Идризово доби нов директор , назначен Боби Мојсоски од Кичево

пред 1 година
Зад решетките

Со ќебиња и чорапи се обеси затвореник осуден дека со сукало ја убил сопругата

пред 1 година
Зад решетките

Штрајк во “Идризово”, директорот не потпишува предвремен отпуст

пред 1 година
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО : ХРОНОЛОГИЈА НА БЕГСТВОТО НА СПАСОВ ОД ЗАТВОР, ОДИ ШЕТАЈ!

пред 1 година
Зад решетките

ЕКСКЛУЗИВНО : ИГОР СПАСОВ ПОБЕГНАЛ ОД КПУ ИДРИЗОВО

пред 1 година
Зад решетките

АНАЛИЗА: КПУ Идризово од 300 до 700 евра за месец за куќен затвор?

пред 1 година