Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по вчерашниот неколкучасовен исказ во Обвинителството, беше видена на прошетка на кејот на Вардар.

По прошетката, во доцните часови, седна на вечера во еден од рестораните на скопскиот кеј, пренесува Пресинг ТВ.

Таа вчера беше на распит во Обвинителството за случајот „Рекет“ и не сакаше да открие детали. На прашањето дали знае кај завршиле парите, Јанева одговори потврдно -„да“.

Пресинг ТВ.