Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос, го пречкрта името со маркер на Новак Ѓоковиќ, откако еден фан на Србинот го замоли да му се потпише на маичката.

Еве што мислам за тебе и оваа маичка, порача Кирјос.

Овој потег предизвика лавина реакции, пред се кај нашите соседи и навивачите на Ѓоковиќ ширум светот.