Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени. УВ=6

Утре пак не чека променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Прогноза за 10.08.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 11.08.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 12.08.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8