Официјално лице од Белата Куќа се огласи по поводот незгодата на претседателот на САД Џо Бајден при качувањето во авионот за Атланта.

Како што пренесува „Спутник“, Бајден е добро, и не му требала медицинска помош.

На фотографиите и на снимкате се гледа дека Бајден паѓа на колена, но набрзо станува и продолжува да се качува во авионот.

Само еден ден претходно рускиот Претседател Владимир Путин му посака да внимава на здравјето.