Емотивна порака на сопругата на Икер: Животот има чудни начини да не освести…

2. мај 2019. / 9:34

Голманот на Порто, 37-годишниот Икер Касиљас на вчерашниот тренинг се појавил во лоша состојба, но за среќа по брза реакција на лекарите на тимот префрлен е во најблиската болница каде е воспоставено дека доживеал срцев удар. На крајот се добро се заврши со информациите дека е надвор од животна опасност.

Од болницата се огласи и сопругата на шпанскиот голман, Сара Карбонеро…

„За среќа, се остана само на стравот. Им благодариме на сите за изразите на љубов и загриженост. Како што ми кажа една добра пријателка денеска, животот понекогаш има чудни начини да го славиме секој момент“ – напиша Сара со фотографија заедно со Икер.

Касилјас неодамна потпиша нов договор со португалскиот шампион според кој за Порто треба да брани до 40 години. Но, неговата кариера сега дефинитивно е под знак прашање.


Comments are closed for this post.

Разно

Принцот Филип детално го испланирал својот погреб, го дизајнирал дури и возилото кое ќе го однесе до вечниот дом

пред 4 дена
Разно

фото – Тијана Дапчевиќ од револт се ишиша ќелава

пред 3 недели
Разно

Претседателот Бајден што би рекле битолчани СЕ ОТЕПА ПО СКАЛИ

пред 4 недели
Разно

Од последици од корона почина Драгољуб Ѓуричиќ – тапанар на “Леб и Сол”

пред 1 месец
Разно

„Луѓето стварно сакаат да прават скандали“, вели Васил Гарванлиев за обвинувањата дека има бугарско знаме во спотот

пред 1 месец
Разно

Не стивнуваат реакциите: Британците се бесни по интервјуто на Хари и Меган и од кралицата бараат само една работа

пред 1 месец
Разно

Тамара Тодевска позитивна на Ковид-19: „Ајде нека е честито“

пред 1 месец
Разно

Почина Борис Комнениќ, познатиот Саша Попадиќ од „Бољи живот“

пред 1 месец
Разно

(ВИДЕО) Македонскиот јутубер Стефонатор отворено за борбата со ракот на тестисите: Време е да зборуваме!

пред 1 месец
Разно

Видео: Масакар на кучиња во село Косел, Охрид

пред 2 мес.