Колегите и пријателите на Шабан Шаулиќ кој утринава почина по сообраќајка во Германија се простуваат од него преку социјалните мрежи. Многу се веќе во неговиот дом на Дедиње а пред малку неговите син и ќерка заминаа во Германија по телото на таткото.

Цеца на својот профил на Инстаграм напиша:

Заслужуваш место во АЛЕЈАТА НА ВЕЛИКАНИТЕ …Драг мој пријателе, почивај во мир меѓу ангелите …Многу ќе ни недостасуваш… Најдобриот веќе го нема