Пејачката Лидија Кочовска за Бадник објави видео во кое со мајка и Невена, која боледува од Алцхајмеровата болест и татко и Панче, ја пејат омилена празнична песна Las maňanitas.

„Нека ни е за многу години. Христос се роди. Паричката нека ѝ донесе најмногу здравје на мајка ми. Сè уште солидно звучиме во триглас. Ве сакаме од срце. Среќен Божик“, напиша Лидија.

За потсетување, Невена која боледува од Алцхајмерова болест неодамна исчезна од дома. Нејзините ќерки ја бараа преку социјалните мрежи. Во продолжение линк од објавата на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/CJtsTKGn_PW/?utm_source=ig_web_copy_link

извор: Вечер.мк