Категорија: Моја приказна
Моја приказна

Сакам да бидеме едно големо семејство – човекот кој прв доби срце од донор добро закрепнува

пред 5 дена
Моја приказна

Апел на момче од Кавадарци: Дајте ми работа , ако сум малку побавен од другите сакам да работам

пред 1 нед.
СЕМЕЈСТВО СЕ БОРИ ЗА СИНОТ - ДРЖАВАТА НЕ ИМ ДАВА СРЕДСТВА

Да му помогнеме на Матеј да застане на нозе

пред 1 нед.
Во скопската населба Аеродром

Дедо продава цвеќе за да купи лекови за внукот болен од карцином

пред 1 нед.
Моја приказна

Фото – апел да помогнеме на девојката која беше тепана во Штип

пред 2 недели
Моја приказна

Видео: Доктор Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава

пред 2 недели
Моја приказна

ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ПРЕЛЕЖА КОРОНА: Ковид-19 е подмолна болест!

пред 2 недели
Моја приказна

Докторка од Македонија со меѓународна награда за медицинско истражување : за ковид 19 и децата

пред 2 недели
Моја приказна

„Да создадеме свет без граници“, кампања за поддршка на децата со посебни потреби

пред 2 недели
Моја приказна

Видео сведоштво: Спасена нога на прилепчанец во “Жан Митрев Клиник”

пред 2 недели
Моја приказна

Почина 31 годишниот Христијан не дочека трансплантација на срце!

пред 2 недели
ЛЕКАР ОД КУМАНОВО ДОНИРАШЕ КРВНА ПЛАЗМА ЗА БОЛНИОТ ЧИЈА СОПРУГА БАРАШЕ ПОМОШ ОД ИЗОЛАЦИЈА

ОЗДРАВЕВ ОД КОВИД И ДОНИРАВ ПЛАЗМА, СЕКОЈ КОЈ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, ПОРАЧУВА ДОКТОР БОШКОВСКИ

пред 2 недели
Моја приказна

Исчезнатиот битолчанец пронајден жив и здрав

пред 2 недели
Моја приказна

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: ИСЧЕЗНА 34 годишен БИТОЛЧАНЕЦ

пред 2 недели
Моја приказна

Четири битолчанки ќе ги бранат жените од сајбер насилството

пред 2 недели
АПЕЛ ОД ЖЕНА СО ДВЕ ДЕЧИЊА ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Сопругот се бори со вирусот итно му треба крвна плазма од оздравен пациент

пред 2 недели
Моја приказна

Фото: Во Кичевско се реставрира македонска куќа

пред 3 недели
Парадокси на здравствениот систем

ФОТО: Со тешки изгореници на раката, наместо на боледување државата го враќа на работа

пред 3 недели
БРАНКА КОСТИЌ МАРКОВИЌ – ФОТОГРАФИЈАTA “МАЈКА” НАЈСИЛНАТА ПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА

Мајката ја чека ќерката позитивна на корона да оздрави

пред 3 недели
Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО: Како се напушта Македонија-државата не гарантира помош за враќање

пред 3 недели
Моја приказна

Детето во Велес и покрај борбата на родителите и лекарите да го спасат, не е јасно од што почина – детали

пред 3 недели
Covid -19 Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО видео: Во Жан Митрев Клиник ПРВ излекуван пациент со Ковид-19 – со метод прочистување на крв !

пред 4 недели
Моја приказна

Стабилна состојбата на 18 месечното бебе со интервенција од Д-р Софијанова со нејзиниот тим

пред 1 месец
Моја приказна

Поранешен пратеник од тетовско , денес чува овци

пред 1 месец
Моја приказна

Д-р Софијанова и нејзиниот тим спасија дете

пред 1 месец
Моја приказна

Македонска балерина стана дел од ансамблот на театарот „Бољшој“

пред 1 месец
Моја приказна

Мајката на малата Бисера со благослов за сите кои и го спасија бебето

пред 1 месец
Моја приказна

ВИДЕО: Спасена малата Бисера чии родители молеа за помош, а на Клиника беа бркани со полиција

пред 1 месец
Моја приказна

Видео: Родители , тинејџери и деца се забавуваат во детски парк, бројот на заразени од Корона расте!

пред 1 месец
Моја приказна

Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен трансплантираниот бубрег

пред 1 месец
Моја приказна

По 10 години дијализа Наташа го доби бубрегот од починатата Емилија – жената живее нов живот

пред 1 месец
Моја приказна

Таткото кој ја претепа ќерката во полициска станица

пред 1 месец
Моја приказна

Фото: Моника Конопова: Татко ми се обиде да ме убие!

пред 1 месец
Моја приказна

Видео: Мариово -заборавена земја

пред 2 мес.
Моја приказна

Од обична температура до операција на срце – спасен животот на 4-годишниот Хамза

пред 2 мес.
Моја приказна

Видео: Како се трансплантираше срцето на Емилија, како работеше медицинскиот тим предводен од кардилогот д-р Сашко Јовев

пред 2 мес.
Моја приказна

Иван се разбуди, чука срцето на Емилија

пред 2 мес.
Моја приказна

Фото: Емилија Динева загина во сообраќајка, а нејзиното срце и бубрези спасија три животи

пред 2 мес.
Моја приказна

Од починатата жена од која беше дарувано срце во моментов се трансплантираат и бубрези

пред 2 мес.
Моја приказна

Фото: Од операционата сала во Кардиохирургија- успешно пресадување на срце

пред 2 мес.
Моја приказна

Вечерва за прв пат на Кардиохирургија трансплантација на срце од починат донор

пред 2 мес.
Моја приказна

Нотарски потпис, лична карта и не се плаќа – активистката Бранкица Димитровска и други собираат потписи лицата со попреченост да влезат во Парламент со независна листа

пред 2 мес.
Моја приказна

Отец Партениј избран за владика – Бигорски станува епархиско седиште

пред 2 мес.
Моја приказна

Мајка во карантин моли за помош за ќерката – лекар не доаѓа

пред 2 мес.
Моја приказна

Поп Боро доби забрана да биде свештеник, градел црква кај Смоларе на диво, а вршел и неканонски венчавки по домови

пред 2 мес.
Моја приказна

“Блаже јас заминувам не се враќам повеќе” – скопјанец ограбен од жена која ја запознал на ФБ

пред 2 мес.
Моја приказна

Почина таткото на тепаната девојка од Штип, таа тврди дека е жртва на закани

пред 2 мес.
Моја приказна

Пет годишно дете живее и спие во распадната куќа полна со крлежи !

пред 2 мес.
Моја приказна

(ВИДЕО) „Свирете ја Зајди, зајди“ за Драган – Последен поздрав на музичарите со Драган Вучиќ

пред 2 мес.
Животните премрежија на новинарот кој се зарази со корона вирусот

Гоце Михајлоски: Во статистиката за едно деноноќие ме имаше и мене, го имаше и татко ми- јас во оздравените, тој во починатите

пред 2 мес.