Category: Моја приказна
Моја приказна

(Фото) Актерката Милица Стојанова се вакцинираше: Не сакам да гледам уште една војна со невидливото

пред 1 нед.
Моја приказна

Четири деца останаа без храна – родителите плаќаат наследен долг на ЕВН и молат за работа за најстариот син

пред 3 недели
Моја приказна

Битолчанка моли за помош после операција со несакан исход: Животот ми виси на конец од заборавена газа, живеам со болки, а ме бркаат од болници

пред 3 недели
Моја приказна

Не знае дека мајка му почина, две недели се бори за својот живот – возач на брза помош спасуваше животи , сега е ред нему да му се помогне

пред 3 недели
СЕДУМЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ВО СКОПСКО ДРАЧЕВО ЕДВАЈ ПРЕЖИВУВА

Децата ги лазат муви , бебето пие разредено млеко со вода

пред 3 недели
Моја приказна

Стефани Симонова светски шамион во BRAINOBRAIN – вештини

пред 4 недели
Разрешениот директор на болницата во Струга за случајот со родилката на која и беа извадени органи се огласи на ФБ

Гинекологот НЕ ВАДИ БУБРЕГ, хајката е од анти албански настроени индивидуи

пред 4 недели
Моја приказна

(Фото) Најстариот жител на Делчево го прослави 101 роденден

пред 1 месец
Моја приказна

Боба од „Жикина династија“ се збогуваше со Дара Чалениќ: „Заминаа и моите филмски родители“

пред 1 месец
Моја приказна

Дедо Страшо нуди спас од корона

пред 1 месец
Моја приказна

(Видео) Фуфо: Коцката ми го уништи животот, губиш пари, па образот, па семејството

пред 2 мес.
Моја приказна

На концертите секогаш оставаше две празни места, но тие никогаш не дојдоа: Балашевиќ криеше голема тага во животот

пред 2 мес.
Моја приказна

На девојката која остана без струја ЕВН експресно и пушти елекртична енергија

пред 2 мес.
Моја приказна

ЕВН на најладниот ден исклчи струја на девојка која живее со 3800 денари и има здраствени проблеми!

пред 2 мес.
Моја приказна

Скијање во Тетово – оригинална зимска забава

пред 2 мес.
Моја приказна

Девојче родено со едвај 800 грама спасено на Клиника за детски болести

пред 2 мес.
ДАЛИ РИБАРОТ И ДЕЦАТА СЕ УБИЕНИ ПО ГРЕШКА

Братот на убиенот рибар кај Смилковско: На брат ми му ја немаше пола глава, а децата биле горени со цигари

пред 2 мес.
Моја приказна

Не сум во врска со Примислав Димовски, вели обвинителката Ленче Ристоска

пред 2 мес.
Моја приказна

13 години живее во мрак!

пред 2 мес.
Моја приказна

Министерката Царовска одби да даде парична награда на основец првак во математика

пред 2 мес.
Моја приказна

ЗАБОЛЕВМЕ ОД ПАЦИЕНТИ КОИ КРИЈАТ СИМПТОМИ – ДОПИСНИЧКАТА НА СДК.МК ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ОХРИД

пред 2 мес.
Моја приказна

Најмногу сакам патики и шарен ранец, вели шест-годишната Дијана која со семејството три години живее во мрак

пред 2 мес.
Инфо Моја приказна

Сузана Турунџиева: Кој профитира и лаже дека продава мед од Атиџе?

пред 2 мес.
Моја приказна

Кучето за кое „Лајка“ бараше 250 евра, вратено кај сопствениците

пред 2 мес.
Моја приказна

Сопругот на Бонева добил на лото во 2013 година, а со дел од парите купиле стан во Скопје за синот!

пред 2 мес.
Моја приказна

Сител тв: Сведоштво на родилката која остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

пред 3 мес.
Моја приказна

Музиката не се заборава: НЕВЕНА КОЧОВСКА ЗАПЕА ЗА БАДНИК иако боледува од Алцхајмер

пред 3 мес.
Моја приказна

Ване Цветанов се сврши со манекенката Дунавка Трифуновска

пред 3 мес.
Моја приказна

Синот на маестро Џорлев: Последниот здив го има испуштено држејќи ја последната наша слика

пред 3 мес.
Моја приказна

ФОТО галерија: Кои се девојките кои во Скопје издрадуваа со пакетчиња 60 деца питачи

пред 3 мес.
Моја приказна

Фото галерија : Дедо Мраз ги израдува децата на детска клиника – го донесоа пожарникари

пред 4 мес.
Моја приказна

Фото: Апел за помош за лекување на млад човек од ковид

пред 4 мес.
Моја приказна

Лекар од Ресен преку ФБ му го честиташе роденденот на синот со кој не се видел еден месец

пред 4 мес.
Моја приказна

Фото: Детето од Скопје безбедно пренесено во болница во Италија

пред 4 мес.
Моја приказна

Фото галерија: Дете во тешка здраствена состојба од Клиника замина на лекување во Италија

пред 4 мес.
Моја приказна

„Една година без рак“ – Бомбакис (29) од Скопје, познат по написите на картон, со емотивна исповед и моќна порака

пред 4 мес.
Моја приказна

Отец Оливер со молба до Шилегов: Ако се сака може со дел од средствата за новогодишно украсување да се спаси животот на Елизабета

пред 4 мес.
Моја приказна

Маја Оџаклиевска се повлекува од сцената: “Знам дека сакате да настапам, но јас сум уморна од се”

пред 5 мес.
Моја приказна

Мајката Шерифе бара помош за лекување на болниот син

пред 5 мес.
Моја приказна

Инспекција во штипската болница: Кои лекари и сестри дежурале ноќта кога никој не ѝ се јавувал на пациентка оставена без кислород која почина?!

пред 5 мес.
ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО ЗА СУДБИНАТА НА ЖЕНА ОД ШТИП ХОСПИТАЛИЗИРАНА СО КОВОД19

Мајка ми се обидела да добие помош, да добие кислород за да дише, не успеа почина!

пред 5 мес.
Моја приказна

Златко Ориѓански: Аспасија Софијанова ноќеска го спаси животот на моето дете

пред 5 мес.
Моја приказна

Почина Мејрем Исмаил, скопјанката која продаде куќа за да го оперира желудникот во Турција

пред 5 мес.
Моја приказна

Почина Југослав кој вчера очајно бараше помош за лекување од Ковид-19

пред 5 мес.
Моја приказна

Македонски научник дел од откритие за поефикасно лекување на ковид-19

пред 6 мес.
Моја приказна

За жена од Скопје итно потребна крвна плазма од ковид излекуван пациент, нејзините деца апелираат за помош!

пред 6 мес.
Моја приказна

Видео: Доктор Жан Митрев со својот тим му даде нова шанса за живот на малиот Мики

пред 6 мес.
Моја приказна

Седумчлено семејство остана на улица

пред 6 мес.
Моја приказна

Татко и син лекари од Клиничката болница во Битола заедно во битката против коронавирусот

пред 6 мес.
Моја приказна

Продала куќа за операција за да спаси живот од прекумерна дебелина

пред 6 мес.