Маж и возач на ЈСП се истепаа во 5-ка

Маж и возач на ЈСП се истепаа во 5-ка

Posted by Сител Телевизија on Wednesday, August 28, 2019

На 27.08.2019 во 21:50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со кршење на предмети во автобус со број 5 на ЈСП Скопје, додека сообраќал во близина на спортски центар во населбата Аеродром.

Потоа насилникот и физички го нападнал возачот на автобусот Б.Ш.(57) од Скопје.

По излегување од автобусот на автобуската постојка, М.С. бил физички нападнат од едно лице.