Moment of stabbing attack on Canadian priest during mass caught on camera

Caught on CCTV: Priest stabbed during mass in MontrealREAD MORE: https://on.rt.com/9qqf

Posted by RT on Saturday, March 23, 2019

Католички свештеник беше избоден пред десетина верници за време на утринска миса во црквата Свети Јосип во Монтреал во Канада.  Локалната полиција соопшти дека утрово околу 8:40 часот по локално време излегла на лице место и дека обезбедувањето веќе го имало совладано и задржано осомничениот за нападот.