Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје утринава во село Сингелиќ има пронајдено огнено оружје „застава“, со 9 куршуми, хероин и една дигитална вага на претрес во дом на С.А. (32) и на неколку други локации.

Осомничениот е приведен, а по документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветна пријава, соопшти полицијата.