Товарно возило излетало од автопатот Демир Капија – Миравци после тунелот кај месноста викана „Јаворица”, синоќа околу 19.30 часот, при што тешко е повреден возачот, соопштиja од МВР.

Се работи за товарно возило „волво” со скопски регистарски броеви, управувано од С.Ј. (37) од Скопје. Тешко повредениот возач бил упатен на лекување во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, рече Додевски.

Извршен е увид на местото на настанот.

видеото е направено од возач кој поминал доцна вечерта додека треаше увидот на полицијата