https://www.youtube.com/watch?v=RfpZcsL-nAI

Денеска попладне во скопската населба Чаир беше нападната и беше пукано во пробавачка во маркет. на една од безбедносните камери се гледа како напаѓачот прво ја турка жената, а потоа со пиштол и пука во нога. Таа е префрлена во болница, а полицијата трага по сторителот.
Видеото е објавено од TV21.