Околу 30 припадници на специјалците од МВР вечерва спроведуваа акција за апсење на нарко дилери во скопскиот клуб Интермецо во Капиштец. При апсењето влезено е со оружје а употербена е и сила при што се уапсени неколку лица а се претпсотавува дека се дел до нарко кланот во Грчец и Арачиново.

При апсењето влезено е со оружје а употербена е и сила при што се не најдоа дилери, туку, според очевидци, ќотек добија девојки

Следат повеќе детали…

vecer.mk