Termeti ne Tirane…

Posted by Dritare.net on Monday, 25 November 2019

Te gjithe jashte😞😞

Posted by Dritare.net on Monday, 25 November 2019

Posted by Dritare.net on Monday, 25 November 2019

Првичните информации се за материјални штети , жителите на Тирана , Драч и цела Албанија како и соседните држави вознемирени ги напуштија домовите. Најверојано се работи за земјотрес според Рихтер со јачина од 6.2 степени кој се почувствувал дури и до Софија.