Последната вест која пристигна од Гостивар е дека девојчето кое вечерва падна во водите на реката Вардар е пронајдено мртво. Нејзиното тело го пронашле мештани, а го извлекла полицијата. Лекарите само констатирале смрт, а полицијата врши увид.
Како што пренесоа медиумите девојчето е на 17 годишна возраст се вика Џејха Меџити, бегајќи од кучиња скитници паднало во реката. Сведоци на трагедијата биле минувачи кои повикале помош. Но и покрај интензивната потрага девојчето не е спасено.

фото : gostivarpress.mk