Вечерва полицијата потврди дека актерката и поранешната градоначалничка на Кисела Вода е пронајдена мртва во стан во Скопје.

Според неофицијани извори од истрагата порталот сдк.мк неофицијално,дознава дека е најдена обесена во бања во стан во центарот на Скопје. Смртта ја пријавил член на семејството околу 22.40.

Има две деца од првиот брак, неодамна се омажи по втор пат.