Во пожар во стан во Штип изгоре 30 годишно момче. Според првичните неофицијални информации причина за пожарот било вклучена греалка.

За во текот на денешниот ден се најавуваат повеќе инфромации. На терен излезени се екипи на Противпожарната единица, брза помош и полиција, а врз телото на момчето наредено е да се изврши обдукција.

За 24 часа ова е трета жртва во пожарт, откако вчера во пожар во Шутка загинаа две малолетни деца.

foto islistracija