Полициски службеници од СВР Скопје вчера предпладне лишеле од  слобода 16 годишник од скопското село Крушопек.  Момчето одбил да се легитимира и физички ги нападнал полициајците, кои преземале мерки за отстранување на „диви“ продавачи околу пазарот „Ѓорче Петров“. МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.