Македонски возач повреден во смачкан камион во Турција

26. март 2019. / 8:55

Македонскиот возач Глигор Филов е повреден во сообраќајна несреќа во Турција во судир на камион со камион во близина на градот Сандикли во 55 километар на автопатот Афионкахисар – Анталија.

Турските медиуми објавија дека камионот имал регистарски таблички на ЕУ, а по судирот натоварените гајби со компири се разлетале насекаде, по што автопатот морал некое време да се затвори додека да се расчисти од службите и да се тргнат возилата.

Несреќата се случила во близина на наплатна рампа, а како што информираат турските медиуми, била претрпена голема материјална штета на предниот дел од камионот.

Двајцата возачи биле пренесени во државната болница Сандикли.


Comments are closed for this post.

Инфо

Радикални исламисти му се заканувале по живот на Мицкоски откако даде поддршка на Израел

пред 8 часа
Инфо

Лукаревска избрана за заменик претседател на СДСМ

пред 11 часа
Инфо

Велешанка тешко се повредила при посета на Црн камен

пред 12 часа
Инфо

(ВИДЕО) Еден загинат, повеќе од 60 повредени: Toрнадо го погоди Вухан

пред 18 часа
ОНЛАЈН КОНГРЕС НА СДСМ

Кој ќе седне на позицијата на Шеќеринска?

пред 18 часа
Инфо

Вработените во Штипскиот универзитет вакцинирани пред колегите на УКИМ, ректорот укажува на дискриминација

пред 19 часа
Инфо

Израелски авиони ја уништија зградата на “Ал Џезеира” во Газа

пред 1 ден
Инфо

Пендаровски: Не успеав да направам граѓанско помирување- тоа го сметам за личен неуспех

пред 1 ден
Инфо

Десетчлено семејство убиено во израелски напад во Газа

пред 2 дена
Инфо

Заев: Ако кажеме стоп за легализацијата ќе треба да срушиме над 50 000 домови

пред 2 дена