На 22.11.2018 година во 13.20 часот во Полициската станица Чаир, А.А.(26) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Одвен оваа соопштение од полицијата детални информации нема кога последен пат е видена девојката и каде. Се во оибтерес на истрагата полицијата не дава детали или првични сознанија.