Цената на фамозната тоалета, фустанот на Мирка Федерер кој е од познат бренд, на попуст чини 680 евра, неговата редовна цена е 980 евра.

Тоалетата на Мирка Федерер предизвика големо внимание кај фановите на Роџер Федерер но и кај модните критичари. Изнадување беше цветен фустан закопчан до грло да носи сопругата на тенисерот. Во текот на мечот неколку пати таа се облече и со тексас јакна.