Во скопската населба Чаир таксист прегази три малолетни девојчиња, од кои едното е во тешка состојба.

фото alsat-m.mk

Во полиција несреќата е пријавена во 10:58 часот.

Според пријавата на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“, автомобил „Пасат“ удрил во три малолетни девојчиња, кои по несреќата се пренесени во Клинички центар.

фото : Alsat-m.mk