Дваесет и две годишниот албански фудбалер Амир Адеми загина во страшна сообраќајна несреќа во Германија.

Младиот фудбалер го загуби животот откако во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судир меѓу „пежо“ и „пасат“.