На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка се простуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. Со него во возилото беа уште четворица негови блиски.