На патот Кавадарци-Прилеп попладнево се случи сообраќајна несреќа – на патот се преврте комбе. засега нема информации за повредени.

Бидејќи комбето е на средина од патот, сообраќајот е во целост блокиран. Колони на возила се насочуваат по спореден земјен пат, а движењето е отежнато поради врнежите од дожд.

извор и фото: Фокус.мк