Категорија: Инфо
Инфо

Полицијата објави детали за синоќешниот протест во Белград: Приведени 24 лица, повредени 43 полицајци

пред 1 ден
Инфо

Демонстрации , солзавец – не го палете Белград

пред 2 дена
Инфо

Натепан лекар на психијатрија во тетовската болница

пред 3 дена
Инфо

Скопјанка родила мртво бебе во својот дом

пред 3 дена
Инфо

РКЕ соопшти: Ова се новите цени на горивата

пред 3 дена
Инфо

Овчар загина од удар на гром во светиниколско

пред 3 дена
Инфо

Гори дуќан за теписони под Ленски Мост во Битола

пред 4 дена
Инфо

Грција ја затвора границата и за Србите, спуштена рампа и за Македонците

пред 4 дена
Инфо

Видео: Невремето во Битола

пред 4 дена
Инфо

црна хроника : Се удави човек во Охридското езеро, мртов маж во куќа во Козле

пред 6 дена
Инфо

Кумановец загина во ископ на каменолом

пред 6 дена
Инфо

Црна Гора ги легализира геј браковите

пред 1 нед.
Несреќа во струмичко

Две деца од 14 и 15 години загинаа – им се превртел тракторот и паднале во река

пред 1 нед.
Инфо

ВИДЕО: Ужасна слика од Гостивар – губре затна канал за наводнување

пред 1 нед.
Инфо

САД донира средства за заштита од Ковид19 за македонските судови, обвинителства и затворите

пред 1 нед.
Инфо

Мицкоски не дојде во полиција , испрати адвокат

пред 1 нед.
Инфо

Зибери на албански ја презнтираше владината програма и вети мултиетничка химна и задолжително учење албански јазик

пред 1 нед.
Инфо

Од среда нов режим за влез во Грција

пред 2 недели
Отворено писмо до г-дин Венко Филипче, г-дин Оливер Спасовски и г-дин Оливер Дерковски

На лекарите не им место покрај гласачки кутии!

пред 2 недели
МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА ОДГОВАРАА ДЕКА НЕМА ДАЛЕЖНОСТ ВО КОНТРОЛА НА ЗАКОНИТОСТА НА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ ЗА РЕКТОР

Бојкотот никогаш не е решение, само ги збунивте оние што сакаа да гласаат „против“, вели Дескоска на отворените прашања од професорката Бузалковска од ФДУ

пред 2 недели
Инфо

Сѐ уште траат консултациите со ЕУ кога ќе се дозволи влез на македонски државјани во Унијата поради состојбата со Ковид-19, вели Димитров

пред 2 недели
Инфо

Патнички автомобил се лизна во водите на Охридското Езеро, нема повредени

пред 2 недели
ПО ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ ЗА РЕКТОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ , НА КОИ БЕШЕ РЕИЗБРАН ПРОФЕСОР НИКОЛА ЈАНКУЛОВСКИ

Зоја Бузалковска од ФДУ ја повика министерката Дескоска да каже што ќе направи за да ги отстрани неправилностите во изборите за ректор на УКИМ

пред 2 недели
Инфо

Девет починати, 150 ново заболени и 30 оздравени од Ковид-19

пред 2 недели
Инфо

Изгоре автомобил на автопатот Скопје-Тетово, нема повредени

пред 2 недели
Инфо

Мајката на Антонјо Милошски се разболе од Ковид-19, поранешниот пратеник утре ќе се тестира за присуство на вирусот

пред 2 недели
Инфо

Поранешниот директор на Фондот за здравство Дончев повикан на разговор во полициска станица

пред 2 недели
Инфо

Тројца починати, 163 новодијагностицирани со ковид и 40 оздравени пацеинти

пред 2 недели
Инфо

Зибери е разрешен поради неговата изјава, нема да дозволам да се политизира работата на Комисијата за заразни болести, вели Филипче

пред 2 недели
Инфо

Грчките граничани служби не пуштаат туристи и патници

пред 2 недели
Инфо

Сите сме во оваа битка, секој од нас е важен почитувајте ги мерките, порача Филипче

пред 2 недели
Инфо

Арбен Зибери: На Филипче не му е за границите, туку зашто чичко ми е кандидат за премиер Албанец

пред 2 недели
Инфо

Се бира ректор на УКИМ – бојкот на дел од кандидатите

пред 2 недели
Инфо

Старица два пати натепана и ограбена од ист разбојник

пред 2 недели
Инфо

Државниот санитарен инспекторат ги поништи решенијата за надзор и изолација на лицата кои влегле во земјата со негативен тест за ковид-19

пред 2 недели
ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИ ЗАБРАНЕТИ СЕ ВРАБОТУВАЊА И ОТПУШТАЊА, НО НЕ И ПРЕСТАНОК НА ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ДКСК БИЛЈАНА ИВАНОВСКА

Антикриорупциска комисија: Министерот Филипче може да го смени од функција директорот на Центарот за јавно здравје Зибери

пред 2 недели
ОДГОВОРОТ НА МАКЕДОНИЈА НА ПАНДЕМИЈАТА БЕШЕ НАВРЕМЕН И АГИЛЕН, ПОВТОРНО МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИМЕР ЗА ЕВРОПА И РЕГИОНОТ, ВЕЛИ СЗО

Одлуката за отворање на границите е тешка, појавата на новите случаи со ковид-19 може да се менаџираат со рана детекција, вели Фабио Скано

пред 2 недели
Covid -19 Инфо

Се бара правна форма да се ослободат од карантин и изолација луѓето кои влегле во земјата

пред 2 недели
ПО ИЗЈАВАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ДЕКА ПОМОГНАЛ ДА СЕ ОТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ГЛАСАЧИТЕ НА ДУИ

Не е вистина, ќе проверам дали сега може Зибери веднаш да биде сменет, рече министерот за здравство Венко Филипче

пред 2 недели
Covid -19 Инфо

75 оздравени, шест починати и 153 новозаболени од Ковид-19

пред 2 недели
Инфо

Аеродромите се отвораат на први јули, а граничните премини утре

пред 2 недели
ПРВО ОБВИНЕНИЕ НА СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ВОЈСКА НА КОСОВО

Обвинението за Тачи и Веселји објавено пред да биде потврдено, првообвинетите се обиделе да ја попречат работата на судот и обвинителството

пред 2 недели
Инфо

МВР изврши претрес кај Палевски – барале “БОМБИ”

пред 2 недели
Инфо

Со Домашната платежна картичка може да купувате текстил, спортска опрема, мебел

пред 2 недели
Инфо

Поплави во Тетовско, непрооден патот Тетово-Јажинце

пред 2 недели
Инфо

Видео: Мештани истепаа пазарџии со стапови

пред 2 недели
Инфо

Од петок отворање на границите без тестови и карантини

пред 2 недели
Инфо

ЗНМ објави „Прирачник за етичко известување од избори“

пред 2 недели
Инфо

Секретарот на општина Центар позитивна на Корона, се чекаат резултатите за градоначалникот

пред 2 недели
Инфо

Кој ќе ги спроведе изборите за ректор на УКИМ, паѓаат оставки

пред 2 недели