Поранешниот министерот за внатрешни работи Љубе Бошковски синоќа бил примен на Инфективната клиника во Скопје, откако неговата состојба поради коронавирусот се влошила.

Медиумите шпекулираат дека состојбата на Бошковски ја оценуваат како комплицирана, но за ова нема официјална потврда.

Минатата недела тој соопшти дека е позитивен на ковид 19 и дека нема симптоми, па карантинските денови ги поминува во родниот Челопек, тетовско.