Категорија: Covid -19
Covid -19

Србија ќе ни даде 8.000 вакцини од „Фајзер“

пред 2 дена
Covid -19

Србија доби 1 милион вакцини од Кина

пред 4 дена
Covid -19

СЗО: Можеби никогаш нема да го најдеме нулта пациентот

пред 5 дена
Covid -19

Кавадарчанката Милица меѓу првите кои примија вакцина против коронавирус во САД

пред 1 нед.
Covid -19

Почина сестра Емини од „8-ми септември“, уште еден здравствен работник не ја издржа короната

пред 1 нед.
Covid -19

Путин: Мислам дека руската вакцина е најдобрата во светот

пред 1 нед.
Covid -19

Жител на кавадаречко Возарци меѓу првите Македонци кои примија вакцина против Ковид-19

пред 1 нед.
Covid -19

СЗО влегува во Вухан

пред 1 нед.
Covid -19

Јапонија откри нова мутација во Ковид-19

пред 1 нед.
Covid -19 Разно

(Видео) Се отвори земјата пред италијанска болница

пред 1 нед.
Covid -19

Истражување: Ковид-19 покажува знаци на хронична болест

пред 2 недели
Covid -19

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски позитивен на коронавирусот

пред 2 недели
Covid -19

Повторно сѐ се затвора во Грција, со цел да се отворат училиштата на 11 јануари

пред 3 недели
Covid -19

Високозаразниот тип на Ковид-19 е присутен во Германија од ноември

пред 3 недели
Covid -19

Пандемијата предизвика зголемена злоупотреба на деца

пред 3 недели
Covid -19

Јапонија се затвора на еден месец за сите странски патници

пред 4 недели
Covid -19

СЗО: Новиот сој на коронавирусот во осум европски земји

пред 4 недели
Covid -19

Клиниката Жан Митрев – испитува дали има присуство на мутирани соеви на SARS-CoV-2 во Македонија

пред 4 недели
Covid -19

Новиот вид коронавирус е позаразен и посмртоносен

пред 4 недели
Covid -19

Српската министерка Дарија Кисиќ-Тепавчевиќ и епидемиологот Предраг Кон примија вакцина против Ковид-19

пред 4 недели
Covid -19

Филипче: 14-дневна изолација за патници од Велика Британија

пред 1 месец
Covid -19

Се повеќе земји забрануваат летови од и кон Британија

пред 1 месец
Covid -19

ЕУ вонредно расправа за новиот вид на коронавирусот од Велика Британија

пред 1 месец
Covid -19

ИСТРАЖУВАЊЕ: Стапката на смртност од Ковид-19 е многу повисока отколку од грип

пред 1 месец
Covid -19

Пановски: Предложените мерки за празниците нема да имаат влијание

пред 1 месец
Covid -19

ТВ 24 ДОЗНАВА: КОИ ФИРМИ ЌЕ ГИ ЧУВААТ ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19, ОДБРАНИ СЕ БЕЗ ТЕНДЕР

пред 1 месец
Covid -19

Млад лекар од Боговиње почина од Ковид-19: Д-р. Дашмири не ја издржа битката со вирусот

пред 1 месец
Covid -19

Хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови, мета биле документи поврзани со вакцините против ковид

пред 1 месец
Covid -19

Филипче: Јас ќе се вакцинирам против Ковид-19, вакцината е безбедна!

пред 1 месец
Велика Британија

Првата вакцина против корона ја доби 90-годишната Маргарет

пред 1 месец
Covid -19

Доктор од Крушево и медицинска сестра од Битола ја изгубија битката со коронавирусот

пред 2 мес.
Covid -19

Европол предупредува криминалци може да продаваат лажни вакцини против ковид-19 или да крадат пратки со вистински дози

пред 2 мес.
Covid -19

Вaкцината за Ковид-19 ќе биде бесплатна и нема да е задолжителна

пред 2 мес.
Covid -19

Градоначалниците на Битола и Гостивар позитивни на коронавирус

пред 2 мес.
Covid -19

Проф. д-р. Вело Марковски: “Позитивен на КОВИД -19 со или без симптоми – не смее да се дава АНТИБИОТИК”

пред 2 мес.
Covid -19

УЕФА влегува во кампања – вакцинирајте се против ковид-19

пред 2 мес.
Covid -19

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

пред 2 мес.
Covid -19

Ковид-19 е непредвидлив, лекуваме пациенти по осум недели, ги губиме за секунда

пред 2 мес.
Covid -19

Велика Британија ја одобри вацината против коронавирус на „Фајзер“

пред 2 мес.
Covid -19

Мајка позитивна на корона, очајно барала да си го погреба синот починат од вирусот

пред 2 мес.
Covid -19

Филипче: Се стабилизира бројката на пациентите што се лекуваат во ковид центрите

пред 2 мес.
Covid -19

Министерството за здравство: Нема забрана за снимање на болниците

пред 2 мес.
Covid -19

Опаѓа бројот на новозаразени со корона

пред 2 мес.
Covid -19 Инфо

Шахпаска: Бројот на невработени го кренаа и нашинците кои се вратија од странство

пред 2 мес.
Covid -19

За еден ден починаа 41 пациент заразени со ковид!

пред 2 мес.
Covid -19

Министерството за здравство негира дека пациентите со корона се трујат со антибиотици

пред 2 мес.
Covid -19

Докторот Беќаровски иронично предлага Сити мол да биде Ковид Мол

пред 2 мес.
Covid -19

Почина познатиот охридски лекар Драган Спасески Охридски

пред 2 мес.
Covid -19

Пациенти се жалат од докторите во дневната амбуланта на ГОБ „8 Септември“

пред 2 мес.
Covid -19

Филипче не верува дека полициснки час ќе помогне во борбата против пандемијата

пред 2 мес.