Category: Covid -19
Covid -19

Постојат индикации дека во Србија пристигнал бразилскиот вирус: Многу млади се на респиратори

пред 23 часа
Covid -19

Филипче: Со измените во Законот, лекување на ковид-пациенти да се движи од 40.000 до 305.000 денари

пред 24 часа
Covid -19

Владиците Петар и Агатангел на болничко лекување по заразата со Ковид 19

пред 3 дена
Covid -19

Од компликации од ковид починаа 46 лица

пред 3 дена
Covid -19

Проф. Трајковски: Во наредните 15-20 дена не влегувајте во било какви затворени простории со многу луѓе

пред 1 нед.
Covid -19

Се зарази спасувајќи животи, но ја загуби битката: Почина возачот на Брза помош од Прилеп

пред 1 нед.
Covid -19

28-годишен охриѓанец ја загуби битката со коронавирусот – починати 35 лица

пред 1 нед.
Covid -19

Поранешниот градоначалник на Демир Капија Трајче Димитриев почина од Ковид-19

пред 1 нед.
Covid -19

За 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 65 нови пациенти

пред 1 нед.
Covid -19

Рекордни 50 починати, над 1320 новозаразени

пред 2 недели
Covid -19

Од компликации од корона починаа 41 лице , најмладиот 22 години

пред 2 недели
Covid -19

Филипче: Вакцинацијата на граѓани над 75 години почнува в среда, термините за закажување преку матичните лекари

пред 2 недели
Covid -19

Нов вид на коронавирус откриен во Чешка

пред 2 недели
Covid -19

Др- Караџовски : Британскиот сој ги напаѓа лицата од 30 до 39 години: Нагло настануваат тешки мулти системски компликации

пред 3 недели
Covid -19

Едно и пол месечно бебе хоспитализирано во ковид-центарот за деца

пред 3 недели
Covid -19

Зголемен број на заболени на возраст од 10 до 19 години

пред 3 недели
Covid -19

Тале Герамитчиоски, поранешен пратеник на СДСМ, ја изгубил битката со ковид-19

пред 3 недели
Covid -19

Кој ќе ги носи руските вакцини во Македонија ?

пред 3 недели
Covid -19

Утре завршува полицискиот час, Филипче не ја исклучи можноста за нови мерки

пред 3 недели
БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ РАПИДНО РАСТАТ

1.299 новозаразени и 24 починати од КОВИД-19 во последното деноноќие

пред 4 недели
Covid -19

(Фото) Лиде Лиде конечно се запозна со министерот Филипче

пред 4 недели
Covid -19

Короната ги нападна најмалите, за две недели над 200 деца до 9 години се заразиле со ковид-19

пред 4 недели
Covid -19

Србија затвора се освен пекари, аптеки и бензиски

пред 4 недели
Covid -19

116 лица во Македонија по вторпат се заразиле со ковид -19,од нив двајца починале

пред 4 недели
Covid -19

И Холандија времено ја запира употребата на АстраЗенека

пред 1 месец
Covid -19

Доктор Серафимов: Зарем е логично да примиш попишувач дома, кога ни сопствените родители не ги примаш?

пред 1 месец
Covid -19

Почна седумчасовниот полициски час, забрането е излегување до 5 часот наутро

пред 1 месец
Covid -19

Расте бројот на починати , регистрирани 22 од кои најмладиот 45 годишен

пред 1 месец
Covid -19

Заев потврди: Од утре полициски час од 22 до 5 часот

пред 1 месец
Covid -19

Бројот на заразени се зголемува, овие градови се ковид жаришта

пред 1 месец
Covid -19

ВЛАДАТА ДЕНЕСКА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВО ВРЕМЕТРАЕЊЕ ОД ДВЕ НЕДЕЛИ

пред 1 месец
Covid -19

Создавачите на „Спутник V“ вакцината бараат извинување од претседателот на ЕМА

пред 1 месец
Covid -19

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 до 5 ЧАСОТ ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

пред 1 месец
Covid -19

ПРИСУСТВУВАЛЕ САМО ВАКЦИНИРАНИ: После една година одржан првиот концерт со публика! (ВИДЕО)

пред 1 месец
Covid -19

Официјална претставничка на ЕМА: Спутник В сè уште не е одобрена

пред 1 месец
Христијан Мицкоски со порака од собата во инфективна

“Тешко дишам, се борам со болеста, има начин да се спасите од мене”

пред 1 месец
Легендарниот југословенски пејач во критична состојба од корона и тоа по примена вакцина

Тозовац од болница – Не е вест дека некој има корона туку дека нема

пред 1 месец
Covid -19

Жители од други места не смеат да продаваат на неготинскиот пазар, за да не се ширел вирусот

пред 1 месец
Covid -19

Филипче: Засега нема потреба од рестриктивни мерки

пред 1 месец
Covid -19

Србија повторно се затвора: Од утре нема да работи ништо

пред 1 месец
Covid -19

Вакцини против Ковид-19 се продаваат и на црниот пазар на интернет, просечната цена е околу 500 долари

пред 1 месец
Covid -19

Пановски: Ако се прошири јужноафриканскиот сој, и тие што прележале и тие што се вакцинирале ќе можат да заболат

пред 1 месец
Covid -19

ЧЕШКА ЈА ГУБИ БИТКАТА СО КОВИД-19, ВО БОЛНИЦИТЕ ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО И БАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ ДЕЛ ОД ПАЦИЕНТИТЕ

пред 1 месец
Covid -19

Зaнзибар е жариште, зошто јужноафриканската мутација е толку опасна?

пред 1 месец
Covid -19

Кинески „Синофарм“ го вратил авансот за испорака на вакцините

пред 1 месец
Covid -19

Kлучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува од оригиналниот

пред 2 мес.
Covid -19

Христијан Мицкоски позитивен на ковид-19

пред 2 мес.
Covid -19

Србија воведе викенд – рестрикции: Ова е предупредување, следнo е полициски час

пред 2 мес.
Covid -19

Врие во Албанија: Мерките се заоструваат – одлучено е да се зголеми времетраењето на полицискиот час

пред 2 мес.
Covid -19

Граѓаните не веруваат дека Мијалков бил во изолација, твитерџиите со иронични коментари

пред 2 мес.