Дневна Архива ноември 19, 2018


Еколошка катастрофа во каналот Студенчишта, помор на плашица


Стравувањата се остварија на најлош можен начин. Десетици тони плашица заробени во каналот Студенчишта, каде оваа риба влегува да презими, беспомошно умира поради недостаток на Повеќе ...


ВИДЕО: Полицискиот синдикат не ги блокира улиците, му дава три дена шанса на Премиерот


Независниот полициски синдикат се откажа од блокирање и протестирање по улиците на Скопје за да не ги малтретираат скопјани, но протестот е и понатаму активен. Повеќе ...


Во сообраќајка во Италија загина 19 годишна студентка од Гостивар,


Во сообраќајна несреќа во Италија загина 19 годишната студентка Аријана Сефери од Гостивар пренесуваат италијанските медиуми. Несреќата се случила на патот Виларота Ди Луцара. Девојката Повеќе ...


Албанец го нападнал шефот на српскиот Интерпол на седница во Дубаи – светски скандал во Емиратите


Првиот ден на заседанието на ГС меѓународната полициска организацијз го обележаа низа скандали кои ги приредија претставниците на приштинската полиција. Еден член на делегацијата на Повеќе ...


Земјотрес ги стресе Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево


Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес Повеќе ...