Monthly Archives октомври 2018


Затвореници подметнале пожар во Идризово, ги спасувале мобилните


На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на Директорот на КПУ Идризово беше извршен претрес спроведен од страна на затворските службеници. Претресот следеше откако Повеќе ...


Карамбол кај Прентов мост, жителите на Куратица секојдневно во опасност


Попладнево се случи сообраќајка кај Прентов мост охридско во која се судрија неколку возила. Има повредени но не се во животна опасност. Интервенирала итна медицинска Повеќе ...


Поранешен болничар призна дека убил сто пациенти


Нилс Хегел е обвинет поради најголемото сериско убиство во историјата на повоена Германија. Веднаш на почетокот на судскиот процес тој даде признание за убиствата. Поранешниот Повеќе ...


Вработен во министерство за Правда еден од силувачите на 13 годишното девојче кое било со пречки во развојот


Обвинителството по краткотрајниот притвор за утврдување идентитет предложи а судија одобри 30 дена притвор за тројца осомничени за силување 13 годишно девојче во гостиварско. Нивниот Повеќе ...