ДосиеРазно


ВИДЕО:Амбулантно возило и бесплатна локална автобуска линија за скијачите на Маврово


SKI SHUTTLE автобус Оваа сезона, почнувајќи од утре 29.12 Сабота, ски центарот воведува и бесплатна локална автобуска линија за сите скијачи и сноубордери. Поаѓање на Повеќе ...


Чиј е скапиот лексус цел ден паркиран на Широк Сокак во Битола ?


Луксузен автомобил „Лексус“ паркиран на Широк сокак на пешачката зона пред хотелот Епинал денеска напладне ги привлече погледите на битолчани на главната шетачка улица. Автомобилот Повеќе ...


Али Ахмети до Сефер Цановски за “Космос”- Татко ти го напушти ВМРО-ДПМНЕ и не сте со ДУИ мора да се руши


Еден од клучните сведоци за уривањето на Космос на Фијат Цановски , неговиот син Сефер денеска пред суд изнесе детали како откако дознал дека комплесот Повеќе ...


ВИДЕО : Дронови над аеродромот Гетвик, хаос во Лондон


Хаос на лондонскиот аеродром илјадници патници заглавени прекинат сообраќајот, неидентификувани дронови го надлетуваат аеродромот. Британската полиција распореди снајперисти и прати хеликоптери за да ги најдат Повеќе ...