ДосиеРегион


Во магацин во Бугарија пронајдени BMW5 автомобили од 1994 , ниту регистрирани ниту возени


Вкупно 11 никогаш претходно возени примероци на моделот BMW 5 (E34) од 1994 година неодамна биле пронајдени во едно старо бугарско складиште. Складиштето се наоѓа Повеќе ...


16 годишно девојче петти ден се бори за живот во болницата во Ниш


Здравствената состојба на тројцата најтешко повредени патници во сударот на воз и автобус кај Долно Меѓурово се незначително подобра, но и натаму тешка,изјави директорот на Повеќе ...

ВИДЕО:Маријана се успала, па се качила во кобниот автобус,машиновозачот на психијатрија


Во сообраќајната несреќа кај Ниш настрадаа двајца ученици од овие две училишта. Алекса Д. бил одличен ученик, бил прва година во средното градежно училиште, додека Повеќе ...


Тројца загинати од кои едно дете загинаа ког авоз удрил во автобус кај НИШ


Утринава воз преполови автобус кај Ниш. На самото место загинаа тројца двајца возрасни и едно дете. Полицијата испитува како дошло до несреќата. Автобусот минувал секојдневно Повеќе ...