ДосиеМоја приказна


СВЕДОШТВО на најстарата преживеана партизанка: “Како се спасив од балистите”


Царевка Виличиќ од Куманово е една од двајцата живи борци на Народно ослободителната борба. Во длабока старост секоја година на големите национални празници им одава Повеќе ...


ВИДЕО: Македонските танчери со Даунов синдром прославуваат злато на Светското првенство во хип-хоп


Posted by Снежана Матовска on Wednesday, October 24, 2018 Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс Јунајтед“ го освоија светот. Тие на Светското првенство Повеќе ...


НАША СТОРИЈА: Баба спие на автобуска во Скопје, внучето не се знае каде е !


Повозрасна жена подолг период спие на клупите околу меѓуградската автобуска станица во Скопје. Загрижени граѓани кои подолго време ја гледаат на оваа локција преку социјалните Повеќе ...


Уште прозорец да се најде и баба Лена може да се врати дома


Отец Оливер Петровски и хуманитарсната организација “Свети Спас” успеаа да реновираат куќа на бабичка од Драчево која неодамна изгорела. Недостасуваат уште неколку ситници за куќата Повеќе ...


СКАНДАЛ: Болницата 8ми Септември не прима пациенти со приоритетен упат


Денеска се случува вистински хаос во болниците и кај матичните лекари. Болницата ГОБ 8 ми Септември со уредно отпечатени приоритетни упати од матичните лекари пациентите Повеќе ...


Ексклузивни детали од судењето за крвавиот четврток: “Игор Југ до Кацарска: Го ангажирам Кијану Ривс адвокатот на ѓаволот”


Денешното судско рочиште за крвавиот четврток за прв пат во историјата на големите судски процеси го напушија 30 тина адвокати. Тие револтирани од начинот на Повеќе ...


НАША СТОРИЈА: Родител тепал туѓо дете , ученици ограбени , најавена тужба против скопско основно училиште


Скопско основно училиште е мета на постојани напади од крадци кои им ја крадат опремата на децата и опремата на училиштето. Надлежните постојано ја алармираат Повеќе ...