ДосиеМоја приказна


Четири години не се вратил дома, полицијата го бара со потерница, роднините молат за помош


Ни по скоро четири години од исчезнувањето сеуште нема трага и глас од велешанецот Кирил Кимов, информира порталот Дума.мк. Шеесет и пет годишниот велешанец, што Повеќе ...


Близнаците Тео и Тони 4 години живеат во мрак, бабата должи половина милион денари за струја


СПОДЕЛУВАЈ Ние можеме. Ние сакаме. Подај рака за спас. Двете близначиња Тео и Тони живеат во мрак 4 години, напуштени од своите родители а бабата Повеќе ...


Сведоштва од скопските автобуси: Во 5ка маж краде паричници, во 24ка жена фатена за задник


Се почесто на социјалните мрежи се појавуваат стории и сведоштва на патници од скопските автобуси кои тврдат дека во нив се возат мажи кои крадат Повеќе ...


14 судски полицијаци обезбедуваат два суда и над 250 судења на ден, синдикатот на Кривичен бара специјален статус за вработените


Синдикатот на вработените во Кривичен суд ќе бара од надлежните институции посебен статус за нивната работа. Сложеноста, обемноста и опасноста како вработени во овој суд Повеќе ...


14 годишниот Дарио моли за помош: Му требаат 30 илјади евра за третман на рбетниот мозок во Грција


14 годишниот Дарио Павлов од Кочани верува дека македонската јавност ќе се крене на нозе и ќе му помогне да ја преброди тешката болест. Пртед Повеќе ...