ДосиеМоја приказна


Ана од Кавадарци, војник доброволец, мајка на 3,5 годишна ќерка


Во велешката касарна „Алексо Демниевски-Бауман новата генерација војници-доброволци даде свечена нзаклетва . Меѓу стотина нови војници беше и кавадарчанката Ана Најдова-Личнова, која е прва во Повеќе ...


Телото на девојчето во Гостивар најдено 6 километри подалеку од местото на падот


Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издаде Наредба за обдукција на телото на 17-годишна девојка која беше пронајдена синоќа во водите на Вардар. Повеќе ...


Премиерот Заев по трагедијата во Гостивар : Измена на законите но и слушање на ветеринарите !


Премиерот, Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде 17-годишно девојче се удави во Вардар бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало во Повеќе ...