ДосиеКРИМИ БИБЛИОТЕКА


Ел Чапо му платил 100 милиони долари мито на мексиканскиот претседател Нието


Сведок на судењето на Хоакин Ел Чапо Гузман изјави дека обвинетиот мексикански наркобос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на Мексико, Енрико Повеќе ...


Од собата на Јагуар никој не излегол жив: Платениот убиец на Ел Чапо тука ги вршел најстрашните ликвидации


Сведокот на судењето на нарко-босот Ел Чапо Гузман, рекол дека еден негов платен убиец имал посебна “соба за убиство” во која ги вршел страшните убиства. Повеќе ...


Тревога во НАТО: Кои се албанските шпиони во Македонија соседните земји и НАТО


Албанија, членка на НАТО, случајно на интернет објави тајни податоци за своите најдобри разузнавачи и тоа во детали – имиња, видови на автомобили, регистарски таблички, Повеќе ...


Прво го убија брат ми, сега него: Трагедија во семејството на Дара Бубамара


Дваесет и двегодишниот Стефан Вилотијевиќ, припадник на кавчачкиот клан, му подлегнал на повредите во болницата во Виена, пренесе српски „Телеграф“. Стефан е братучед на познатата Повеќе ...