ДосиеИнфо – Вест


Српските адвокати нудат награда за инфорација кој го уби нивниот колега Огњановиќ


Српските адвокати од утре ќе штрајкуваат во знак на револт и протест против убиството на нивниот колега. Ваков налог дала адвокатската комора. Исто така адвокатите Повеќе ...


Пожарите подметнати, грчките власти немаат оправдување за лошата евакуација


Грчкиот министер за цивилна заштита Никос Тоскас, на вонредна прес-конференција кажа дека има сериозни индиции дека катастрофалниот пожар во околината на Атина е подметнат. Овие Повеќе ...


Обвинителството ќе истражува јавен говор на омраза за пожарите во Грција


Основното јавно обвинителство Скопје по допрен глас оформи предмет во врска со определени написи и коментари по социјалните мрежи, а со кои преку компјутерски систем Повеќе ...