ДосиеИнфо – Вест


Личните предмети на Стивен Хокинг продадени за 1,8 милиони фунти – приходите наменети за борба против АЛС


Личните предмети на физичарот Стивен Хокинг, кој почина во март оваа година на 76 години, беа продадени на аукција за повеќе од 1,8 милиони фунти, Повеќе ...


СЈО: Нов предмет “Империја” ги опфати семејството Камчеви, Мијалков и нивните фирми


Ја известуваме јавноста дека по спроведена опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети кои се воделе пред надлежни обвинителства и врз кои воспоставена Повеќе ...


Собранието денеска закажа седница за одземање на мандатот на Груевски


Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски е ставен на дневниот ред на пленарната собраниска седница како последната 20-та точка. Седницата според објавата Повеќе ...