ДосиеИнфо – Вест


Кавадарчанец избодел жена со нож, ја киднапирал , па ја фрлил на улица


По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд Велес поднесе Обвинителен акт против 37-годишен жител на Кавадарци за сторено кривично дело – Повеќе ...


Третата жртва до превртениот автобус е жена од Кавадараци, возачот во притвор


Идентификувана е и третата жртва во автобуската несреќа што вчера се случи кај Лесковац. Тоа е 63-годишната В.К од Кавадарци. Претходно беше утврден идентитетот на Повеќе ...


Охридските бродари ги вклучија сирените , се збогуваа со градоначалникот Стојановски


Со петминутно вклучување на бродските сирени и спуштени знамиња ,бродската Флотата на Охридското Езеро му оддаде последна почит на прерано починатиот градоначалник на Охрид, проф. Повеќе ...


“Бев да се лекувам,а не да се гледам со Груевски”, одговори човекот на првата фотографија од Груевски во Будимпешта


Обвинетиот Александар Трајковски е човекот на кој малку му се гледа ликот на првата фотографија објавена од Будимпешта на кој е фотографиран Никола Груевски. Денеска Повеќе ...


Македонскиот автобус што се преврте кај Лесковац е сопственост на компанија од Струга, сообраќал Битола -Виена


Автобусот со македонски регистарски таблички кој кај Лесковац се преврта и маж и две жени загинаа е сопственост на струшката компанија „Еуробус”. Тргнал синоќа во Повеќе ...


ВИДЕО: Убиецот на Божиќниот базар во Стразбур ликвидиран во престрелка со полицијата


Француската полиција објави дека го убила напаѓачот на божиќниот пазар во Стразбур, кога загинаа три лица. Министерот за внатрешни работи Кастанер изјави дека осомничениот Шериф Повеќе ...


Маж силувал девојка со пречки во развојот, одреден притвор


Искористувајќи го претходното познанство со жртвата, триесет и две годишниот осомничен, вчера во с. Муртино, струмичко, околу 10.30 часот ја нападнал оштетената-лице со пречки во Повеќе ...