ДосиеИнфо – Вест


Неофицијално бугарски „Фокус“: Груевски веќе не е во Унгарија?


Повикувајќи се на анонимен „висок“ извор од ВМРО-ДПМНЕ, бугарскиот портал „Фокус-њуз“, неофицијално пренесува дека Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија. Ваквата информација не е потврдена, Повеќе ...


Скандал: Учениците во Битола остануваат без превоз!


Основното јавно обвинителство од Битола води нова истрага во врска со петгодишните договори за линискиот превоз, односно бесплатниот школски превоз потпишани со Општина Битола. Веста Повеќе ...


Богдановиќ : Се извинувам за грубото и нехумано однесување на двајцата комунални редари


Пред малку на својот ФБ профил градоначалникот на општина Центар се извини за постапката на инспекторите кои избркаа жена што малини и ореви за да Повеќе ...


Грчкото куче Хани откри 32 кила марихуана во автомобил на македонски државјанин


Грчката полиција, со помош на полициското куче Хани, на грчката страна од граничниот премин Богородица (Евзони) во петокот напладне, уапсила 36-годишен македонски државјанин кој во Повеќе ...


Груевски поднел барање за азил во Унгарија од трета земја


Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се изјаснил дека сака да побара политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија и Будимпешта нема никаква врска со Повеќе ...


“Политика”: Груевски патувал во авион со шешир и очила за сонце


Белградскиот весник Политика објавува дека поранешниот премиер Никола Груевски избегал во Унгарија преку Албанија. Весникот пишува дека Груевски со лажен пасош преку ноќ ја преминал Повеќе ...