ДосиеЗад решетките


Затвореници подметнале пожар во Идризово, ги спасувале мобилните


На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на Директорот на КПУ Идризово беше извршен претрес спроведен од страна на затворските службеници. Претресот следеше откако Повеќе ...


30 дена притвор за Моника Конопова активистката за легализација на марихуана за лек


Моника денеска попладне беше изведена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 Скопје, кој го прифати предлогот за обезбедување на присуство на Повеќе ...


“Идризово” гори , затворениците пеат : “Се запали пиле Трено приемното”


Во пожарот кој избувна претпладнево во затворот Идризово нема повредни ниту затвореници ниту вработени. Пожарот избувнал од кровот кој целосно изгорел и паднал во приемното Повеќе ...


Последна вест: Изгоре цело приемно одделение во затворот “Идризово”


Според последната информација која стигна од најголемиот затвор во Македонија Идризово, претпладнево имало голем можар во кој изгорело целото приемно одделение. Засега не се знае Повеќе ...


Затворската полиција утре излегува на протест


Затворската полиција по писмото упатено до надлежните од кои ги бараат своите права и дополнителни вработувањата поради загрозената безбедност во затворите особено во затворот Идризово Повеќе ...


Алармантна безбедносната состојба во затворот “Идризово”


Вработените во најголемиот затвор Идризово јавно објавија дека безбедносната состојба во затворот е алармантна, оти нема доволно вработени затворски полицајци. Тие барале средба со министерката Повеќе ...


НАША СТОРИЈА: Со пластичен пиштол се заканиле на затворска полиција , но не виделе дека “Тигрите” го придружуваат


Необично апсење се случи на семафорот во близина на Кривичен суд кога до затворско комбе на затворот Шутка застанал автомобил од кој кон полицајците бил Повеќе ...


КПУ “Идризово” со нови ќелии но и обезбедување поради “Диво Насеље”


Министерката за правда, Рената Дескоска, заедно со Директорот на управата за санкции, Јовица Стојановиќ, денеска пред јавноста ги презентираа новите простории на КПУ „Идризово“ опремени Повеќе ...