Регион

Тројца загинати од кои едно дете загинаа ког авоз удрил во автобус кај НИШ


Утринава воз преполови автобус кај Ниш. На самото место загинаа тројца двајца возрасни и едно дете. Полицијата испитува како дошло до несреќата. Автобусот минувал секојдневно на овој дел од пругата и превезувал ученици. Денес автобусот бил полн со ученици.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *