Разно

Дупла ограда пред Собрание


За прв пат откако се протестира во Македонија пред Собранието на државата полицијата постави дупла ограда. Едната е пред тревникот на тротоарот пред влезот на Собранието а другата долж булеварот пред законодавниот дом. Најавени се протести оти денеска продолжува седницата за уставните измени.

1 Коментар on Дупла ограда пред Собрание

  1. Pingback: За денес најавени протести, пред Собранието поставена дупла ограда – Новост.мк

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *