Инфо - Вест

Пливачите топ подготвени за специјалните олимписки игри


Нашите пливачи имаа успешен настап на натпреварите од Градска лига Скопје, организирана од Градскиот пливачки сојуз. Оваа трка претставуваше убав тест за подготвеноста на нашите атлети кои ќе ги бранат боите на Република Македонија на Светските специјални олимписки игри во Абу Даби, во март 2019 и тие се покажаа во најдобро светло.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *