Фото

ВИДЕО: Лејди Гага се евакуира од пожарите во Калифорнија


Во шумските пожари што ја опустошија Калифорнија и однесоа 25 животи и уништија голем број куќи, имаше и многу домови на познати личности кои исто така беа целосно уништени.

Пожарот избувна во четвртокот вечерта на работ на Националната шума североисточно од Сакраменто и досега зафати околу 90.000 хектари.

Сестрите Ким и Клои Кардашијан останаа без своите куќи, како и Џерард Батлер кој се сликаше со својата изгорена куќа.