Инфо - Вест

ОД УТРЕ СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ЗАЛАДУВАЊЕ !


Од утре попладне под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и студено време со услови за локален дожд, а на повисоките места и планините за снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе придонесе за прочистување на воздухот по котлините. Ќе има позначително опаѓање на дневната температура.

извор: UHMR