КРИМИ БИБЛИОТЕКА

Убиецот на сопругата од Речица сам се предал на полицијата


Според последната информација на Dosie.mk убиецот кој синоќа со пиштол во тетовско Речица јавуби сопругата сам се предал на полицијата. Бил лоциран и по разговор со полицијата доброволно се предал и е упасен.
Осомничен е дека синоќа пукал во сопругата ја убил и заминал со автомобил. Излегувајки од куќата каде пукал повторно го употребил пиштолот и пукал кон автомобил во кој имало таксист. Тој не е повреден. Денот го минал во родното Лисец.

1 Коментар on Убиецот на сопругата од Речица сам се предал на полицијата

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *