Категорија: Зад решетките
Зад решетките

ВИДЕО | Спасовски за Мијалков: Тој што е приведен има само една мисла во глава – како да избега и ништо другo

пред 3 дена
Зад решетките

Како е уапсен Игор Спасов во Софија

пред 4 недели
Зад решетките

Оперативна акција “Бегалец”- фатен осуден на 19 години затвор

пред 2 мес.
Зад решетките

Запленета дрога кај затвореник во затворот во Струга

пред 3 мес.
Зад решетките

Боки 13 излегува од „Шутка“ и оди во домашен притвор

пред 4 мес.
Зад решетките

Кичеец влезе во затвор, има право да излегува за да оди на работа

пред 4 мес.
Зад решетките

Кичеец не се јави во затвор, сменил адреса на живеење

пред 5 мес.
Зад решетките

Кичеец не побарал одложување на издржување на затврската казна

пред 5 мес.
Зад решетките

Притвореник избодел затворски чувар во затворот Шутка

пред 5 мес.
Зад решетките

Јанкулоска спроведeна на издржување казна затвор во „Идризово“

пред 5 мес.
Зад решетките Инфо

Боки 13 синоќа итно опериран во Градска болница

пред 6 мес.
Covid -19 Зад решетките

Затвореник во КПУ Идризово позитивен на корона

пред 8 мес.
Зад решетките Инфо

Кичеец бара судот да му ја намали казната за „Рекет“

пред 9 мес.
Зад решетките

Затвореник закажал журка во кафеана во време на Корона – сопственикот платил за торта и огномет, па сфатил дека е измамен

пред 9 мес.
Зад решетките

ФОТО: Затворот во Битола комплетно реновиран, КПУ Идризово доби судница

пред 9 мес.
Covid -19 Зад решетките

Турција усвои закон што ќе овозможи ослободување на затвореници

пред 11 месец
Зад решетките

Досие дознава: Револт и штрајк со глад во “Шутка” по веста за појава на корона вирус во затворот

пред 11 месец
Зад решетките

Почина протвореник во “Шутка”

пред 11 месец
Зад решетките

Dosie дознава: Починал затвореник во Идризово, според протоколите се проверува дали е задразен од Ковид 19

пред 11 месец
Зад решетките

Упатните акти за изречена казна затвор до три години се одложуваат до 1 септември

пред 11 месец
Зад решетките

Прв потврден случај на коронавирусот во затвор во Словенија

пред 12 мес.
Зад решетките

Убиецот осуден на доживотен затвор, најден на таван во „Идризово“

пред 1 година
Зад решетките

Агим Красниќи избега од затворот во Штип?

пред 1 година
Зад решетките

Затвореници се обучуваат да бидат готвачи

пред 1 година
Зад решетките

Албанија најмногу – Исланд најмалку затвореници , Македонија претпоследна во регионот

пред 1 година
Зад решетките

Затвор Шутка: Хашките соби стануваат женски соби, соба за молитви – за Нова Година ќебапчиња

пред 1 година
Зад решетките

Притвор и обвинение за 6 грама кокаин

пред 1 година
Зад решетките

Врие во затворот во Штип, затворениците обвинуваат за тортура по смртта на затвореник

пред 1 година
Зад решетките

Претседателот скрати затворска казна на мајка која си го уби бебето

пред 1 година
Зад решетките

Судот во Солун ослободи македонски овчар обвинет за трговија со дрога

пред 1 година
Зад решетките

Боки 13 на интензивна нега во болница

пред 1 година
Зад решетките

Почина затвореник во кумановскиот затвор

пред 1 година
Зад решетките

Боки 13 мокри крв, му откажал бубрег, не може сам да оди – нема место во болница

пред 1 година
Зад решетките

Дацо Белски, поранешниот телохранител на Сашо Мијалков, избегал од домашен притвор?

пред 1 година
Зад решетките

Вечер: Закани кон Есад Рахиќ од вработен во “Шутка”?

пред 1 година
Зад решетките

Пожар во охридскиот затвор, оштетен дел од инвертарот

пред 1 година
Зад решетките

Катица Јанева поднела барање за апанажа

пред 1 година
Зад решетките

Социјалните мрежи горат – Игор Спасов пребеган во Турција?

пред 1 година
Зад решетките

Убиецот на Мартин Нешковски не се вратил во затвор

пред 1 година
КОГА СЛАВНИТЕ СЕ ЗАД РЕШЕТКИ

Славната “Очајната домаќинка” снимена во затвор

пред 1 година
Зад решетките

Избеганиот затвореник фатен во Липково

пред 1 година
Зад решетките

На враќање од болница затвореник од Идризово избегал од затворкото комбе додека чуварите си купувале сендвичи

пред 1 година
Зад решетките

Катица е подобра , се враќа во “Шутка”

пред 1 година
Зад решетките

Јанева бара да биде префрлена во болница кај Жан Митрев

пред 1 година
Зад решетките

Суспендиран затворскиот чувар по непростојното однесување за време на транспортот на Боки 13

пред 1 година
Зад решетките

Боки 13 до судиите: Tреба да бидам жив и здрав, а не мртов

пред 1 година
Зад решетките

Нема храна за притворенитеците во “Шутка” !

пред 1 година
Зад решетките

Катица Јанева може да побегне , останува во притвор

пред 1 година
Зад решетките

Видео: Јанева со лисици на рацете донесена кај Русковска

пред 1 година
Зад решетките

Вилма не дава Катица да излезе од “Шутка”

пред 1 година